• 606 946 449 | fax 446850720
  • nereida@pro.onet.pl

Kasy i drukarki fiskalne

Zakres oferty:

______________________

 

 

 


W naszej ofercie znajduje się szeroka gama kas prostych. Są to kasy przeznaczone do mniejszych, najczęściej pojedynczych punktów sprzedaży, o niezbyt dużym lub średnim natężeniu ruchu. Pojemność tych kas to przeciętnie 1000-2500 PLU (kodów towarów). Na ogół kasy te mają możliwość współpracy z komputerem, wagą i czytnikiem kodów kreskowych, choć w najtańszych kasach nie można wszystkich tych urządzeń przyłączyć do kasy jednocześnie. Kasy te charakteryzują się prostą, nieskomplikowaną obsługą, można je stosować zarówno na prostych „bazarowych” stoiskach, jak również w małych i średnich sklepach.

*  *  *

 

 

 

 

Wyższa i najwyższa „półka” to kasy systemowe. Kasy te są przeznaczone do pracy w dużym natęeniu ruchu, najczściej połączone w sklepowe systemy wielokasowe. Najbardziej zaawansowane kasy potrafią pracować „on-line” w typowych, komputerowych sieciach Ethernet. Pojemność kas zaczyna się od 5000 PLU, przeciętnie to 16000-25000 PLU. Najczęściej kasy te posiadają co najmniej 3 porty umożliwiające jednoczesne podłączenie komputera, wagi, czytnika kodów kreskowych i np. terminala kart płatniczych.

*  *  *

 

 

 

 

Odrębną grupę stanowią drukarki fiskalne. Są to urządzenia, które do prawidłowej pracy wymagają przyłączonego komputera i programu umożliwiającego komputerowi współpracę z drukarką fiskalną. Dukarki fiskalne najczęściej są używane w placówkach, w których za pomocą komputera wystawia się dużą ilość faktur, a zbliżoną lub mniejszą ilość paragonów. Drukarki, tak jak kasy, również mają na ogół możliwość przyłączenia szuflady na pieniądze, natomiast urządzenia dodatkowe jak np. czytnik kodów kreskowych przyłącza się bezpośrednio do komputera.

*  *  *

 

 

 

 

Drukarkę fiskalną możemy podłączyć do standardowego komputera, jak również do terminala POS, którego przykład widać na zdjęciu obok, a który w istocie jest wysoce specjalizowanym komputerem z dotykowym ekranem oraz dużą ilością portów zewnętrznych. Terminal taki, wsparty odpowiednio dobranym oprogramowaniem, zdecydowanie ułatwia i przyspiesza sprzedaż, szczególnie w przypadku nietypowych rozwiązań, jak np. gastronomia, hotelarstwo oraz wszędzie tam, gdzie brak miejsca utrudnia zastosowanie standardowego komputera

*  *  *

 

 

 

 

 

Na rysunku powyżej przedstawiony jest przykładowy system dużego sklepu, w którym kasy fiskalne, POS-y, czytniki kodów kreskowych, wagi zwykłe i etykietujące oraz terminale kart płatniczych są razem zintegrowane w jedną dużą sieć sklepową, z pełną obsługą zaplecza: drukarką faktur, drukarką kodów kreskowych, kolektorem danych i in.